Close

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

Abych začal pozitivně tak musím přiznat, že bylo zajímavé vidět naživo právě Lábuse, Dejdara nebo Synkovou. To jsou známé tváře a jejich jména jsou zárukou slušné úrovně hry. Také slyšet M. Dejdara zpívat mě jakoby překvapilo. Nějak jeho postavu nemám spojenou se zpěvem, přestože vím, že v jakémsi muzikálu určitě zpíval. Všechny postavy byly uvěřitelné a přirozeně se držely toho co jim bylo od začátku vetknuto do vínku. Bohužel čekání na nějaký zajímavý zvrat v ději nebo rozuzlení nebylo vyslyšeno.

Nerad to říkám, ale tato hra je poplatná době svého vzniku a nyní je tak trochu za zenitem. V roce jejího vzniku (1991) byla jistě aktuální a ty strachy a obavy (co až se teď po revoluci ozvou předlistopadoví majitelé) mezi lidmi byly. Bohužel mám pocit, že hra na tuto kartu vsadila vše a tak se v dnešní době člověk již příliš nepobaví. A nezachrání to ani Dejdarovo „šmatlání“ po pódiu ve stylu Hurvínek, ani občas vtipné hlášky Jany Synkové nebo Jiřího Lábuse.

Oficiální text:
Trochu zběsilá komedie o absurdnostech dnešního života.
Jeden velký trapas, v němž se sejdou lidé, které doba shodou okolností postavila proti sobě. Příběh dvou rodin, který se proplete a vzniklé situace jsou řešeny groteskně nesmyslnými nápady. Ale všechno je vždycky trochu jinak…

autor: Jan Schmid
režie: Jan Schmid
hrají a zpívají: Martin Dejdar, Jana Synková, Jiří Lábus, Oldřich Navrátil, Renata Rychlá, Martin Bohadlo, Lilian Malkina a další.
soubor: STUDIO YPSILON PRAHA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *